Sběr jahod brigáda 2015

O brigádách, při kterých jsou celé dny sbírány jahody, se toho říká opravdu mnoho. Pro někoho je to práce příjemná, pro druhé zase naopak. Pravdou ovšem je, že o tento druh brigády je stále větší zájem a to hlavně u studentů, kteří jsou odhodláni odcestovat na delší dobu do zahraničí. V zahraničí jsou na sběr jahod přijímáni brigádníci, jde o sezónní práci, která je vyhledávána během letních měsíců. Pro studenty, kteří mají letní prázdniny, se tak stává sběr jahod tou nejlepší možnou brigádou, jakou si je možné na léto zajistit.

Sběr jahod rozhodně není ta nejjednodušší práce, jakou si můžete na léto obstarat. I když to tak na první pohled nevypadá, práce je to poměrně fyzicky náročná a vždy byste měli brát v potaz i prostředí a počasí, během kterého budete muset pracovat. Ať už bude na farmě hustý déšť nebo pekelně pálit sluníčko, vaše směny na sběru jahod jsou naprosto přesně dané, takže za všech okolností budete muset nastoupit do práce. I proto je důležité, abyste byli na takovou práci dobře vybaveni – k dispozici je nutné mít jak lehké oblečení do velkého vedra, tak i nepromokavé věci, díky kterým budete moct celkem v klidu vykonávat práci i několik hodin.

Při výběru farmy v zahraničí, která hledá brigádníky na sběr jahod, je nutné brát v potaz, jakým způsobem budete finančně ohodnoceni. Ideální je, pokud budete ohodnoceni od počtu odpracovaných hodin, nikoli od počtu nasbíraných košů ovoce. Ve druhém případě by se vám práce v zahraničí příliš nemusela vyplatit.

Komentáře jsou uzavřeny.