Práce v Anglii

Práce v Anglii je velmi populární, protože ve většině případů láká na velmi vysoké výdělky a dobré podmínky pro život. Je třeba si však uvědomit, že tomu tak nemusí být vždy.

Pravdou je, že mzda je v Anglii podstatně vyšší, než v České republice, ale zato jsou v Anglii daleko vyšší náklady na celkový život jako takový – nejde jen o stravování, ale zejména o náklady na bydlení a dopravu, které se v Anglii mohou značně prodražit. Vždy byste měli mít na paměti, že jako první je nutné v Anglii zajistit práci nebo brigádu a až poté je vhodné do Anglie odcestovat.

S dlouhodobým zaměstnáním v Anglii pro vás navíc vznikají povinnosti, které je nutné mít na paměti. V Anglii je možné pracovat maximálně tři měsíce a pokud váš pobyt tam přesáhne tuto stanovenou mez, je nutné se přihlásit v místě pobytu ke zdravotnímu pojištění. Kromě toho pro vás vzniká i další povinnost a to je podání daňového přiznání v Anglii – za některé zaměstnance podává daňové přiznání zaměstnavatel, ale nemusí tomu tak být vždy, proto byste si všechno měli ohlídat sami.

Pokud si nevíte rady s hledáním práce v Anglii, celkem snadnou a hlavně velmi pohodlnou cestou bude, pokud se obrátíte na personální agenturu působící přímo v Anglii. Agenturu vybírejte pečlivě a s ohledem na množství poboček, které má ve světě – především pak v České republice.

První pohovor totiž absolvujete v Česku, až následně budete pozváni na pohovor do Anglie a to už budete jen krůček od toho, abyste během několika dní či týdnů nastoupili do nového zaměstnání.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Práce v Německu bez němčiny, Práce v zahraničí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.