Brigády v zahraničí sběr ovoce

Rozhodli jste se pro letní brigádu v zahraničí, ale ještě naprosto přesně nevíte, jaká země vás láká nejvíc ze všech? Možná vám značně pomůže, když se podíváte na nabídku brigád, objektivně jednu po druhé zhodnotíte a zvážíte i fakt, jak vysoké budou náklady na cestu tam i zpět a na život v místě. V některých zemích jsou náklady na život vyšší, což ostatně mnohdy platí i o cestování, které rozhodně není nejlevnější záležitostí. A pokud si chcete odnést z brigády co možná nejvíc peněz, rozhodně byste měli zvážit i ty největší detaily a náklady, které se zdají být zanedbatelné.

Brigádu byste vždy měli shánět s dostatečným předstihem, protože zájem ze strany studentů z různých zemí je vážně obrovský. Snadno by se vám proto mohlo stát, že pro vás nebude na některé z farem místo. Dvojnásobek to platí v případě, že hodláte vycestovat ve skupině a všichni si přejete práci na jedné z farem, abyste se tak mohli dělit o náklady na ubytování a stravu. Shánět brigádu na poslední chvíli i pro jednoho člověka je problém natož, když vás bude brigádu shánět pět osob najednou. Při hledání brigády je samozřejmě nutné zjistit si veškeré podobnosti, které se vztahují zejména k ubytování a stravování, které není v rámci brigády téměř nikdy zajištěno.

Ubytování je ve většině případů zajištěno přímo na farmě nebo alespoň v jejím okolí, aby studenti nemuseli dlouho dojíždět. Není to ale pravidlem, proto je nutné, abyste si všechno zjistili a případě i zajistili dostatečně dopředu. Pozor si dejte i na to, zda v zemi, kde budete na brigádě, nepotřebujete povolení k pobytu nebo jiná povolení.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Práce v Německu bez němčiny, Práce v zahraničí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.