Měsíční archív: Září 2015

Brno brigády

O letní brigády je každý rok obrovský zájem a většina studentů, kteří si potřebují přivydělat, nespoléhají na štěstí a shánějí brigádu už několik měsíců dopředu. To je bezpochyby dobrým řešením, protože o brigády nemají vždy zájem jen studenti, ale i nezaměstnaní, kteří potřebují alespoň na kratší dobu peníze navíc.

Nabídka brigád je přitom poměrně rozsáhlá, takže si každý může najít tu svou, avšak jen v případě, že začne hledat a dohodne si brigádu s dostatečným předstihem.

Brigáda by se pro každého měla stát nejen zdrojem dočasného příjmu, ale především by měla bavit a určitým způsobem samozřejmě i naplňovat. Studenti by si tak měli vybírat brigádu i dle toho, co je baví a jakou práci by si chtěli v krátkém časovém úseku vyzkoušet. Radost z výdělku nebude ani zdaleka taková, pokud vás práce nebude bavit a budete na brigádu chodit znechuceni.

Široká nabídka brigád je i v souvislosti s brigádami v zahraničí, o které je zejména mezi studenty vysokých škol velký zájem. Brigády v zahraničí totiž nejsou jen o penězích, ale hlavně o zkušenostech, které je v cizí zemi možné získat. Dvojnásobek to platí pro jazykové zkušenosti, které jsou pro studenty středních i vysokých škol naprosto nezbytné a k nezaplacení. To ovšem neznamená, že v České republice jsou špatně placené sezónní práce. Vždy záleží na tom, co byste rádi dělali a jakou brigádu si nakonec vyberete, případně na jak dlouhou dobu.

Vložil Nabídka brigád | Tagged , , , | Zanechat komentář

Letní brigáda Brno

Letní brigády nejsou příležitostí k dobrému přivýdělku jen pro studenty, ale i pro ty, kdo již delší dobu hledají zaměstnání. Jak studenti, tak i nezaměstnaní se čím dál častěji poohlížejí před prázdninami po brigádách, které umožní nejen peníze navíc, ale možná i perspektivní zaměstnání na celý rok nebo minimálně několik měsíců. Každá nová práce nebo brigáda je příležitostí, kterou je nutné využít, protože právě budoucí zaměstnavatel na některé zkušenosti z brigád může brát zřetel. Jak ale vlastně vybírat brigádu, abyste do ní chodili rádi a navíc si přišli i na vysoké či průměrné výdělky?

Vždy je vhodné letní brigádu vybírat podle toho, jaké jsou vaše znalosti, zkušenosti a podle toho, co vás baví. Pokud si najdete dobře placenou brigádu, která vás nebude bavit, přijdete si sice na slušné peníze, ale nebudete do zaměstnání chodit s radostí. Letní brigáda se tak pro vás stane otravnou záležitostí a nepřinese vám nakonec ani radost z vydělaných peněz. Pokud si najdete brigádu v oboru, který studujete nebo máte vystudovaný, pak je to pro vás nejvýhodnější do budoucna. Až se budete v budoucnu ucházet o zaměstnání v oboru, zaměstnavatel k tomu zajisté přihlédne.

Nejlépe placené brigády jsou takové práce pro odvážné. Dobré ohodnoceny jsou hlavně práce ve výškách, například mytí oken na výškových budovách. Výjimkou však nejsou ani brigády, kde je zapotřebí práce s dětmi – zajímavé nabídky jsou hlavně v oboru zdravotníků, kteří současně působí i jako vedoucí na táborech pro děti.

Vložil Letní brigády | Tagged , , , | Zanechat komentář

Letní brigády pro studenty Brno

Studentské brigády jsou už několik měsíců před začátkem letních prázdnin velmi žádané. Nabídka brigád je často zveřejňována už několik měsíců předem, firmy si tak zajistí brigádníky dostatečně dopředu na dobu, kdy zaměstnanci využijí svých dovolených. Nabídka letních brigád je opravdu velmi rozsáhlá a zajisté si přijde na své každý, kdo hledá příležitostný přivýdělek v jakémkoli oboru. Rozsáhlou nabídku lze navíc očekávat i v souvislosti s nabídkou brigád v zahraničí. Studenti tak získají nejen brigádu a vydělají si peníze k dobru, ale navíc přijdou i k jazykovým zkušenostem, které jsou během studia k nezaplacení.

Právě o brigády v zahraničí je v posledních letech největší zájem. Nabídka je poměrně široká, brigády se od sebe liší a lze si tak vybírat brigády jak na stavbách nebo ve skladech, ale i například brigády související se sklizní ovoce nebo brigády v zemědělství a na farmách se zvířaty a dobytkem. Ve většině případů nejsou u zahraničních brigád vyžadovány zvláštní zkušenosti – vyjma práce na farmách, kde je nutnost starat se hospodářská zvířata. Někteří zaměstnavatelé však mají podmínku, že uchazeči o brigádu musí disponovat alespoň základními jazykovými dovednostmi.

Finanční ohodnocení u zahraničních brigád se pochopitelně odráží od typu práce, kterou daný uchazeč bude vykonávat – svou roli zde hraje i fakt, kolik zaměstnavatel běžně brigádníkům za sezónní práce dává.

Zvlášť populární je sběr ovoce, zde je však nutné dávat pozor na to, zda je brigádník ohodnocen podle hodin, které odpracuje nebo od počtu košíků naplněných ovocem.

Vložil Letní brigády | Tagged , , , | Zanechat komentář

Brigáda na stavbě Brno

S příchodem prvních teplejších dní se začínají častěji a častěji objevovat nabídky brigád, které zahrnují komplexní práci na stavbách. Stavební dělníci na občasnou výpomoc jsou velmi žádáni, protože zaměstnavatelé potřebují vyplnit skuliny v časech dovolených svých zaměstnanců. Ačkoli studenti nejčastěji požadují pracovní dobu pouze na dva nebo tři dny během jednoho týdne, lze sehnat i brigádu na celé prázdniny, s klasickou pracovní dobou a tak i daleko vyššími výdělky.

Obecně platí, že tyto typy brigád jsou vhodné primárně pro muže. Brigády na stavbách jsou maximálně fyzicky náročné, z pochopitelných důvodů tak nejsou přijímány ženy.

Práce je nejen fyzicky náročná, navíc je třeba si uvědomit, že většina stavebních prací probíhá ve venkovních prostorách, takže je nutné myslet i na případné komplikace týkající se nepřízně počasí. Pokud však máte zájem pracovat venku a uzavřené kanceláře rozhodně nejsou váš styl, stavební práce budou zřejmě to nejlepší pro vás. Práce na stavbách navíc nejsou vůbec špatně finančně ohodnocené, brigádníci si během letních prázdnin mohou přijít na slušné peníze.

Velkou výhodou pro každého brigádníka, který se uchází o brigádu stavebního dělníka, jsou zkušenosti. I bez zkušeností lze samozřejmě najít ideální prázdninovou brigádu, ale se zkušenostmi je podstatně větší šance, že uspějete – mnohdy je dokonce brigádníkům se zkušenostmi nabízen i vyšší plat. Stavební práce zahrnují v zásadě veškeré práce, jenž jsou běžně na stavbách prováděny, proto je nutné se připravit na fyzicky velmi náročnou činnost.

Vložil Nabídka brigád | Tagged , , , | Zanechat komentář